laznia-galeria.radom.pl

Sposoby na przyspieszenie indeksowania stron w Google

Jednym z najłatwiejszych i zarazem najszybszych sposobów na indeksowanie strony jest po prostu zgłoszenie jej do Google. Indeksacja zazwyczaj zajmuje około dwadzieścia-trzydzieści sekund i witryna zaczyna być widoczna w wyszukiwarce. Niekiedy jednak zdarza się, że strona nie zostaje zaindeksowana lub trwa to nawet przez kilka dni, a optymalizacja SEO nie może zostać przeprowadzona. Może to dotyczyć zarówno mniej, jak i bardziej rozbudowanych serwisów. Zupełnie niedawno natknęłam się w sieci na artykuł ze skutecznymi sposobami na przyspieszenie indeksowania stron w Google i postanowiłam, że się z Wami nim podzielę.
 1. Pobierz jako Googlebot i prześlij do indeksu

  W sytuacji, kiedy domena została zweryfikowana w Google Search Console, wystarczy przejść do zakładki Indeksowanie i wybrać „pobierz jako Google”. Po zatwierdzeniu, zmiany mogą być widoczne nawet po kilku minutach.

 2. Mapa strony

  W przypadku konieczności dodania dużej liczby stron, dobrym pomysłem może być wygenerowanie mapy strony. Mapę strony dodajemy na serwer, a następnie zgłaszamy zmiany w Google Search Console.

 3. Zgłoś nowe treści w Google

  To kolejny sposób, aby przyspieszyć indeksowanie witryny w Google, które jest niezbędne między innymi do takich działań, jak pozycjonowanie stron czy ich optymalizacja. Zgłoszenie polega na podaniu adresu i potwierdzeniu, że nie jesteśmy robotem.

 4. Linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne

  Jeszcze jedną metodą na przyspieszenie indeksowania stron w Google i tym samym na szybsze przeprowadzenie takiej czynności, jak pozycjonowanie strony WWW, jest odpowiednie linkowanie. Jeśli nasza witryna jest w sieci od niedawna, warto zdobyć kilka linków, które będą do niej naprowadzać. W przypadku linków wewnętrznych można pokusić się o wielopoziomowe menu lub sitewidowe linki do głównych stron i kategorii.Zgłoszenie nowych treści czy wdrożenie zmian w linkowaniu nie zajmie wiele czasu, a może w dużym stopniu przyczynić się do szybszego zaindeksowania strony w Google.Na podstawie artykułu o indeksowaniu stron w Google autorstwa Piotra MichalakaGrupa TENSE sp. z o.o. sp. k.
Wolsztyńska 5
60-361 Poznań
tel. 61 866 77 27